BZX79-C6V8,113 Nexperia
Артикул
BZX79-C6V8,113
Бренд
Nexperia
Описание
DIODE ZENER 6.8V 400MW ALF2, Zener Diode 6.8 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Цена
Теги
Image
files/BZX79-C6V8113.jpg
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Other Names
Supplier Device Package
ALF2
Power - Max
400 mW
REACH Status
REACH Unaffected
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
6.8 V
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 4 V
Base Product Number
BZX79-C6V8
Standard Package
10,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
DO-204AH, DO-35, Axial
ECCN
EAR99
HTSUS
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA