BZX79-C7V5,113 Nexperia
Артикул
BZX79-C7V5,113
Описание
DIODE ZENER 7.5V 400MW ALF2, Zener Diode 7.5 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Image
files/BZX79-C7V5113.jpg
Power - Max
400 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
7.5 V
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 5 V
Base Product Number
BZX79-C7V5
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA