BUK7M9R9-60EX Nexperia
Артикул
BUK7M9R9-60EX
Описание
MOSFET N-CH 60V 60A LFPAK33, N-Channel 60 V 60A (Tc) 79W (Tc) Surface Mount LFPAK33
Image
files/BUK7M9R9-60EX.jpg
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
60A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
9.9mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
30.1 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2007 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
79W (Tc)