BZX79-C8V2,113 Nexperia
Артикул
BZX79-C8V2,113
Описание
DIODE ZENER 8.2V 400MW ALF2, Zener Diode 8.2 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
Image
files/BZX79-C8V2113.jpg
Power - Max
400 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
8.2 V
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
700 nA @ 5 V
Base Product Number
BZX79-C8V2
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA