BZX84-C13,235 Nexperia
Артикул
BZX84-C13,235
Бренд
Nexperia
Описание
DIODE ZENER 13V 250MW TO236AB, Zener Diode 13 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB
Цена
Теги
Image
files/BZX84-C13235.jpg
Other Names
BZX84-C13 /T3,933388250235,NEXNXPBZX84-C13,235,2156-BZX84-C13,235-NEX,BZX84-C13 /T3-ND
Supplier Device Package
TO-236AB
Power - Max
250 mW
REACH Status
REACH Unaffected
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
13 V
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Base Product Number
BZX84-C13
Standard Package
10,000
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA