BZX84-C27,215 Nexperia
Артикул
BZX84-C27,215
Бренд
Nexperia
Описание
DIODE ZENER 27V 250MW TO236AB, Zener Diode 27 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB
Цена
Теги
Image
files/BZX84-C27215.jpg
Supplier Device Package
TO-236AB
Power - Max
250 mW
REACH Status
REACH Unaffected
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
27 V
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 18.9 V
Base Product Number
BZX84-C27
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
ECCN
EAR99
HTSUS
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA