PMEG10020ELRX Nexperia
Артикул
PMEG10020ELRX
Описание
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SOD123W, Diode Schottky 100 V 2A Surface Mount SOD-123W
Image
files/PMEG10020ELRX.jpg
Current - Reverse Leakage @ Vr
150 nA @ 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
830 mV @ 2 A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
3.7 ns
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
2A