PSMN035-150P,127 Nexperia
Артикул
PSMN035-150P,127
Бренд
Nexperia
Описание
MOSFET N-CH 150V 50A TO220AB, N-Channel 150 V 50A (Tc) 250W (Tc) Through Hole TO-220AB
Теги
Image
files/PSMN035-150P127.jpg
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
150 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
50A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
35mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
79 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4720 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
250W (Tc)
FET Type
N-Channel
Supplier Device Package
TO-220AB
Other Names
Series
TrenchMOS™
Package
Tube
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)