PSMN3R3-60PLQ Nexperia
Артикул
PSMN3R3-60PLQ
Описание
MOSFET N-CH 60V 130A TO220AB, N-Channel 60 V 130A (Tc) 293W (Tc) Through Hole TO-220AB
Image
files/PSMN3R3-60PLQ.jpg
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
130A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.4mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.1V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
95 nC @ 5 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
10115 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
293W (Tc)
Supplier Device Package
TO-220AB
Other Names
PSMN3R360PLQ,934067501127,1727-1058,568-10166-5-ND,568-10166-5
Series
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)