04020VA-24P-AT-00 NMB Technologies
Артикул
04020VA-24P-AT-00
Бренд
NMB Technologies
Описание
FAN 40MM X 20MM 24VDC TACH 3 WIR, Fan Tubeaxial 24VDC Square - 40mm L x 40mm H Ball 11.3 CFM (0.316m?/min) 3 Wire Leads
Цена
Теги
Series
04020VA
Lifetime @ Temp.
100000 Hrs @ 25°C
Width
20.00mm
Air Flow
11.3 CFM (0.316m?/min)
Static Pressure
0.400 in H2O (99.6 Pa)
Bearing Type
Ball
Fan Type
Tubeaxial
Noise
37.0dB
RPM
9500 RPM
Weight
Voltage Range
14 ~ 26.4VDC
Material - Frame
Plastic
Voltage - Rated
24VDC
Current Rating (Amps)
0.100A
Ingress Protection
Package
Bulk
Part Status
Active
Other Names
12-04020VA-24P-AT-00
Standard Package
350
Power (Watts)
2.4 W
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 40mm L x 40mm H