04020VA-24Q-CA-00 NMB Technologies
Артикул
04020VA-24Q-CA-00
Описание
FAN 40X20MM 24VDC IP69K, Fan Tubeaxial 24VDC Square - 40mm L x 40mm H Ball 12.4 CFM (0.347m?/min) 2 Wire Leads
Цена
Теги
Image
files/04020VA-24Q-CA-00.jpg
Current Rating (Amps)
0.090A
Ingress Protection
IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Termination
2 Wire Leads
Width
20.00mm
Air Flow
12.4 CFM (0.347m?/min)
Static Pressure
0.570 in H2O (142.0 Pa)
Noise
42.0dB
RPM
11000 RPM
Approval Agency
Weight
0.088 lb (39.92 g)
Voltage Range
14 ~ 26.4VDC
Other Names
P19875
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Series
04020VA
Voltage - Rated
24VDC
Lifetime @ Temp.
100000 Hrs @ 25°C
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 40mm L x 40mm H
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
210
Power (Watts)
2.16 W