08020SA-24L-AT-00 NMB Technologies
Артикул
08020SA-24L-AT-00
Бренд
NMB Technologies
Описание
FAN 80MM X 20MM 24VDC TACH 3 WIR, Fan Tubeaxial 24VDC Square - 80mm L x 80mm H Ball 36.0 CFM (1.01m?/min) 3 Wire Leads
Цена
Теги
Series
08020SA
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C
Width
20.00mm
Air Flow
36.0 CFM (1.01m?/min)
Static Pressure
0.140 in H2O (34.9 Pa)
Bearing Type
Ball
Fan Type
Tubeaxial
Noise
34.0dB
RPM
3300 RPM
Weight
Voltage Range
9 ~ 27.6VDC
Material - Frame
Plastic
Voltage - Rated
24VDC
Current Rating (Amps)
0.070A
Ingress Protection
Package
Bulk
Part Status
Active
Other Names
12-08020SA-24L-AT-00
Standard Package
96
Power (Watts)
1.68 W
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H