04028VA-24N-CA-00 NMB Technologies
Артикул
04028VA-24N-CA-00
Описание
FAN 40X28MM 24VDC IP69K, Fan Tubeaxial 24VDC Square - 40mm L x 40mm H Ball 14.5 CFM (0.406m?/min) 2 Wire Leads
Цена
Теги
Image
files/04028VA-24N-CA-00.jpg
Ingress Protection
IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Termination
2 Wire Leads
Width
28.10mm
Air Flow
14.5 CFM (0.406m?/min)
Static Pressure
0.840 in H2O (209.2 Pa)
Noise
44.5dB
RPM
13000 RPM
Approval Agency
Weight
0.121 lb (54.88 g)
Voltage Range
10 ~ 26.4VDC
Current Rating (Amps)
0.100A
Other Names
P19876
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Series
04028VA
Voltage - Rated
24VDC
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 40mm L x 40mm H
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
350
Power (Watts)
2.4 W