06025SS-12N-AT-D0 NMB Technologies
Артикул
06025SS-12N-AT-D0
Бренд
NMB Technologies
Описание
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE, Fan Tubeaxial 12VDC Square - 60mm L x 60mm H Sleeve 23.3 CFM (0.652m?/min) 3 Wire Leads
Цена
Теги
Image
files/06025SS-12N-AT-D0.jpg
Current Rating (Amps)
0.180A
Ingress Protection
Termination
3 Wire Leads
Width
25.00mm
Air Flow
23.3 CFM (0.652m?/min)
Static Pressure
0.250 in H2O (62.3 Pa)
Bearing Type
Sleeve
Fan Type
Tubeaxial
Noise
33.0dB
RPM
4700 RPM
Approval Agency
Voltage Range
6 ~ 13.2VDC
Material - Frame
Plastic
Other Names
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
RoHS Status
RoHS Compliant
Series
06025SS
Package
Box
Part Status
Active
Voltage - Rated
12VDC
Lifetime @ Temp.
50000 Hrs @ 40°C
Operating Temperature
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Size / Dimension
Square - 60mm L x 60mm H
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
120
Power (Watts)
2.16 W