09238RA-24M-EA-00 NMB Technologies
Артикул
09238RA-24M-EA-00
Бренд
NMB Technologies
Описание
FAN 92MM X 38MM 24VDC STD 2 WIRE, Fan Tubeaxial 24VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 118.6 CFM (3.32m?/min) 2 Wire Leads
Теги
Series
09238RA
Lifetime @ Temp.
100000 Hrs @ 25°C
Width
38.00mm
Air Flow
118.6 CFM (3.32m?/min)
Static Pressure
0.750 in H2O (186.8 Pa)
Bearing Type
Ball
Fan Type
Tubeaxial
Noise
56.5dB
RPM
5700 RPM
Weight
Voltage Range
14 ~ 27.6VDC
Material - Frame
Plastic
Voltage - Rated
24VDC
Current Rating (Amps)
0.560A
Ingress Protection
IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Package
Bulk
Part Status
Active
Other Names
12-09238RA-24M-EA-00
Standard Package
45
Power (Watts)
13.44 W
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H