12038VA-24R-GA-00 NMB Technologies
Артикул
12038VA-24R-GA-00
Бренд
NMB Technologies
Описание
FAN 120X38MM 24VDC IP69K, Fan Tubeaxial 24VDC Square - 120mm L x 120mm H Ball 243.7 CFM (6.82m?/min) 2 Wire Leads
Цена
Теги
Image
files/12038VA-24R-GA-00.jpg
Ingress Protection
IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Termination
2 Wire Leads
Width
38.00mm
Air Flow
243.7 CFM (6.82m?/min)
Static Pressure
1.480 in H2O (368.7 Pa)
Bearing Type
Ball
Fan Type
Tubeaxial
Noise
64.0dB
RPM
6400 RPM
Approval Agency
Weight
0.816 lb (370.13 g)
Voltage Range
18 ~ 27.6VDC
Material - Frame
Plastic
Current Rating (Amps)
1.48A
Other Names
12038VA24RGA00,P19883
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Series
12038VA
Package
Bulk
Part Status
Active
Voltage - Rated
24VDC
Operating Temperature
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Size / Dimension
Square - 120mm L x 120mm H
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
60
Power (Watts)
35.5 W