2406KL-05W-B10-L00 NMB Technologies
Артикул
2406KL-05W-B10-L00
Бренд
NMB Technologies
Описание
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC WIRE, Fan Tubeaxial 24VDC Square - 60mm L x 60mm H Ball 6.7 CFM (0.188m?/min) 2 Wire Leads
Цена
Теги
Image
files/2406KL-05W-B10-L00.jpg
Current Rating (Amps)
0.040A
Ingress Protection
Termination
2 Wire Leads
Width
15.00mm
Air Flow
6.7 CFM (0.188m?/min)
Static Pressure
0.034 in H2O (8.5 Pa)
Bearing Type
Ball
Fan Type
Tubeaxial
Noise
19.0dB
RPM
1800 RPM
Approval Agency
CE, CSA, UL, VDE
Weight
0.099 lb (44.91 g)
Voltage Range
18.5 ~ 27.6VDC
Material - Frame
Plastic
Other Names
P15618,2406KL-05W-B10-L00-ND,2406KL05WB10L00-ND,2406KL05WB10L00,06015KA-24J-AA-00
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Series
06015KA
Package
Bulk
Part Status
Not For New Designs
Voltage - Rated
24VDC
Lifetime @ Temp.
70000 Hrs @ 25°C
Operating Temperature
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Size / Dimension
Square - 60mm L x 60mm H
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
150
Power (Watts)
960 mW