FBA08T12H NMB Technologies
Артикул
FBA08T12H
Бренд
NMB Technologies
Описание
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE, Fan Tubeaxial 12VDC Square - 80mm L x 80mm H Hydro-wave (HWB) 33.5 CFM (0.938m?/min) 2 Wire Leads
Теги
Series
FBA
Termination
2 Wire Leads
Width
15.00mm
Air Flow
33.5 CFM (0.938m?/min)
Static Pressure
0.126 in H2O (31.4 Pa)
Bearing Type
Hydro-wave (HWB)
Fan Type
Tubeaxial
Noise
34.0dB
RPM
3100 RPM
Approval Agency
CSA, UL
Weight
0.154 lb (69.85 g)
Voltage Range
7 ~ 13.8VDC
Material - Frame
REACH Status
REACH Unaffected
Ingress Protection
Current Rating (Amps)
0.200A
Part Status
Obsolete
Voltage - Rated
12VDC
Lifetime @ Temp.
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
100
Power (Watts)
2.4 W