BZT52C2V7 Rectron
Артикул
BZT52C2V7
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD-123, Zener Diode 2.7 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123
Теги
Image
files/BZT52C2V7.jpg
Standard Package
3,000
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOD-123
Tolerance
±5%
Power - Max
500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
2.7 V
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
20 µA @ 1 V
Other Names
2516-BZT52C2V7TR
HTSUS
ECCN
EAR99
Package / Case
SOD-123
1 (Unlimited)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA