BZT52C5V6S Rectron
Артикул
BZT52C5V6S
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD-323, Zener Diode 5.6 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323
Цена
Теги
Image
files/BZT52C5V6S.jpg
Standard Package
3,000
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOD-323
Tolerance
±5%
Power - Max
200 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
5.6 V
Impedance (Max) (Zzt)
40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 2 V
Other Names
2516-BZT52C5V6STR
HTSUS
ECCN
EAR99
Package / Case
SC-76, SOD-323
1 (Unlimited)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA