BZX55C11 Rectron
Артикул
BZX55C11
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 11V 500MW DO-34, Zener Diode 11 V 500 mW ±5% Through Hole DO-35
Теги
Image
files/BZX55C11.jpg
Power - Max
500 mW
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
DO-35
REACH Status
REACH info available upon request
Standard Package
10,000
Other Names
2516-BZX55C11TR
HTSUS
ECCN
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Package / Case
DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type
Through Hole
Package
Tape & Reel (TR)
Series
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
11 V