BZX584C10 Rectron
Артикул
BZX584C10
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 10V 200MW SOD-523, Zener Diode 10 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-523
Теги
Image
files/BZX584C10.jpg
Standard Package
8,000
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOD-523
Tolerance
±5%
Power - Max
200 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
10 V
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 7 V
Other Names
2516-BZX584C10TR
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SC-79, SOD-523
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA