BZX55C27 Rectron
Артикул
BZX55C27
Описание
DIODE ZENER 27V 500MW DO-34, Zener Diode 27 V 500 mW ±5% Through Hole DO-35
Теги
Image
files/BZX55C27.jpg
Power - Max
500 mW
Tolerance
±5%
Other Names
2516-BZX55C27TR
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
27 V