BZX55C6V2 Rectron
Артикул
BZX55C6V2
Описание
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO-34, Zener Diode 6.2 V 500 mW ±5% Through Hole DO-35
Теги
Image
files/BZX55C6V2.jpg
Power - Max
500 mW
Tolerance
±5%
Other Names
2516-BZX55C6V2TR
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
6.2 V