BZX55C5V6 Rectron
Артикул
BZX55C5V6
Описание
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO-34, Zener Diode 5.6 V 500 mW ±5% Through Hole DO-35
Теги
Image
files/BZX55C5V6.jpg
Power - Max
500 mW
Tolerance
±5%
Other Names
2516-BZX55C5V6TR
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
5.6 V