BZX584C9V1 Rectron
Артикул
BZX584C9V1
Описание
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD-523, Zener Diode 9.1 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-523
Теги
Image
files/BZX584C9V1.jpg
Tolerance
±5%
Power - Max
200 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
9.1 V
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 6 V
Other Names
2516-BZX584C9V1TR
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA