BZX84B5V1 Rectron
Артикул
BZX84B5V1
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 5.1V 350MW SOT-23, Zener Diode 5.1 V 350 mW ±2% Surface Mount SOT-23
Теги
Image
files/BZX84B5V1.jpg
Standard Package
3,000
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOT-23
Tolerance
±2%
Power - Max
350 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
5.1 V
Impedance (Max) (Zzt)
60 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 2 V
Other Names
2516-BZX84B5V1TR
Package
Tape & Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA