BZX84C3V6 Rectron
Артикул
BZX84C3V6
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOT-23, Zener Diode 3.6 V 350 mW ±5% Surface Mount SOT-23
Теги
Image
files/BZX84C3V6.jpg
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOT-23
Tolerance
±5%
Power - Max
350 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
3.6 V
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Other Names
2516-BZX84C3V6TR
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)
1 (Unlimited)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA