BZX84C62 Rectron
Артикул
BZX84C62
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 62V 350MW SOT-23, Zener Diode 62 V 350 mW ±5% Surface Mount SOT-23
Теги
Image
files/BZX84C62.jpg
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOT-23
Tolerance
±5%
Power - Max
350 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
62 V
Impedance (Max) (Zzt)
215 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 43.4 V
Other Names
2516-BZX84C62TR
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)
1 (Unlimited)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA