BZX85C10 Rectron
Артикул
BZX85C10
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 10V 1.3W DO-41, Zener Diode 10 V 1.3 W ±5% Through Hole DO-41G
Теги
Image
files/BZX85C10.jpg
Other Names
2516-BZX85C10TR
Standard Package
5,000
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
DO-41G
Tolerance
±5%
Power - Max
1.3 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
10 V
Impedance (Max) (Zzt)
7 Ohms
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
DO-204AL, DO-41, Axial
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 7 V