BZX85C36 Rectron
Артикул
BZX85C36
Описание
DIODE ZENER 36V 1.3W DO-41, Zener Diode 36 V 1.3 W ±5% Through Hole DO-41G
Теги
Image
files/BZX85C36.jpg
Other Names
2516-BZX85C36TR
Tolerance
±5%
Power - Max
1.3 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
36 V
Impedance (Max) (Zzt)
40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 27 V