BZX85C8V2 Rectron
Артикул
BZX85C8V2
Описание
DIODE ZENER 8.2V 1.3W DO-41, Zener Diode 8.2 V 1.3 W ±5% Through Hole DO-41G
Теги
Image
files/BZX85C8V2.jpg
Other Names
2516-BZX85C8V2TR
Tolerance
±5%
Power - Max
1.3 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
8.2 V
Impedance (Max) (Zzt)
5 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 6.2 V