MMBZ5250B Rectron
Артикул
MMBZ5250B
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 20V 300MW SOT-23, Zener Diode 20 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23
Теги
Image
files/MMBZ5250B.jpg
Standard Package
3,000
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOT-23
Tolerance
±5%
Power - Max
300 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
20 V
Impedance (Max) (Zzt)
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 15 V
Other Names
2516-MMBZ5250BTR
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA