2SD1898T100Q Rohm Semiconductor
Артикул
2SD1898T100Q
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
TRANS NPN 80V 1A SOT-89, Bipolar (BJT) Transistor NPN 80 V 1 A 100MHz 2 W Surface Mount MPT3
Цена
Теги
Image
files/2SD1898T100Q.jpg
Other Names
2SD1898T100QDKR,2SD1898T100QCT,2SD1898T100QTR
Standard Package
1,000
Mounting Type
Surface Mount
Power - Max
2 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
80 V
Current - Collector (Ic) (Max)
1 A
Current - Collector Cutoff (Max)
1µA (ICBO)
Transistor Type
NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
400mV @ 20mA, 500mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
120 @ 500mA, 3V
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C (TJ)
Package / Case
TO-243AA
Supplier Device Package
MPT3
Base Product Number
2SD1898
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Affected
Frequency - Transition
100MHz