RB161MM-20TR Rohm Semiconductor
Артикул
RB161MM-20TR
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
DIODE SCHOTTKY 25V 1A PMDU, Diode Schottky 25 V 1A Surface Mount PMDU
Цена
Теги
Image
files/RB161MM-20TR.jpg
Standard Package
3,000
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
25 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
350 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
700 µA @ 20 V
Capacitance @ Vr, F
Other Names
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Package / Case
SOD-123F
Supplier Device Package
PMDU
Base Product Number
RB161
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Affected
Operating Temperature - Junction
125°C (Max)