RB085T-60 Rohm Semiconductor
Артикул
RB085T-60
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220FN, Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 60 V 5A Through Hole TO-220-3 Full Pack
Цена
Теги
Image
files/RB085T-60.jpg
Standard Package
500
Mounting Type
Through Hole
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
580 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
300 µA @ 60 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Other Names
RB085T60
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Package / Case
TO-220-3 Full Pack
Supplier Device Package
TO-220FN
Base Product Number
RB085
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
5A