RB550VA-30TR Rohm Semiconductor
Артикул
RB550VA-30TR
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
DIODE SCHOTTKY 30V 1A TUMD2, Diode Schottky 30 V 1A Surface Mount TUMD2
Теги
Image
files/RB550VA-30TR.jpg
Standard Package
3,000
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
520 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
30 µA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F
Other Names
RB550VA30TR,RB550VA-30CT,RB550VA-30DKR
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Package / Case
2-SMD, Flat Lead
Supplier Device Package
TUMD2
Base Product Number
RB550
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)