RFUH20TF6SFHC9 Rohm Semiconductor
Артикул
RFUH20TF6SFHC9
Описание
ROHM'S FAST RECOVERY DIODES ARE, Diode Standard 600 V 20A Through Hole TO-220NFM
Image
files/RFUH20TF6SFHC9.jpg
Standard Package
50
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Current - Average Rectified (Io)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
2.8 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 600 V
Capacitance @ Vr, F
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)