TLH-2450/P Tadiran Batteries
Артикул
TLH-2450/P
Бренд
Tadiran Batteries
Описание
BATTERY LITH 3.6V WAFER 24.5MM, Wafer, 24.5mm Lithium Thionyl Chloride 3.6 V Battery Non-Rechargeable (Primary)
Цена
Теги
Series
TLH
Shelf Life
120 Months
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Storage/Refrigeration Temperature
86°F (30°C) or Below
Termination Style
PC Pin
Weight
8.8 g
Shipping Info
Due to restrictions, only ground shipment is allowed.
Capacity
550mAh
Battery Chemistry
Lithium Thionyl Chloride
Battery Cell Size
Wafer, 24.5mm
Size / Dimension
0.96" Dia x 0.23" H (24.5mm x 5.8mm)
Voltage - Rated
3.6 V