C3M0015065K Wolfspeed
Артикул
C3M0015065K
Описание
SICFET N-CH 650V 120A TO247-4L, N-Channel 650 V 120A (Tc) 416W (Tc) Through Hole TO-247-4L
Image
files/C3M0015065K.jpg
SiCFET (Silicon Carbide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
21mOhm @ 55.8A, 15V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.6V @ 15.5mA
Vgs (Max)
+15V, -4V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
416W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
188 nC @ 15 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5011 pF @ 400 V
Supplier Device Package
TO-247-4L
Package / Case
TO-247-4
Standard Package
30
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Base Product Number
C3M0015065
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Other Names
-3312-C3M0015065K,1697-C3M0015065K
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
15V