C3M0060065J Wolfspeed
Артикул
C3M0060065J
Описание
SICFET N-CH 650V 36A TO263-7, N-Channel 650 V 36A (Tc) 136W (Tc) Surface Mount TO-263-7
Image
files/C3M0060065J.jpg
SiCFET (Silicon Carbide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
36A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
79mOhm @ 13.2A, 15V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.6V @ 5mA
Vgs (Max)
+15V, -4V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
136W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
46 nC @ 15 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1020 pF @ 600 V
Supplier Device Package
TO-263-7
Package / Case
TO-263-8, D?Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Standard Package
50
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Base Product Number
C3M0060065
RoHS Status
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
3 (168 Hours)
Other Names
1697-C3M0060065J,-3312-C3M0060065J
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
15V