C3D1P7060Q Wolfspeed
Артикул
C3D1P7060Q
Бренд
Wolfspeed
Описание
DIODE SCHOTTKY 600V 1.7A 10PQFN, Diode Silicon Carbide Schottky 600 V 9.7A (DC) Surface Mount 10-Power QFN (3.3x3.3)
Цена
Теги
Image
files/C3D1P7060Q.jpg
Note
C3D1P7060
Slew Rate
No Recovery Time > 500mA (Io)
Rds On (Typ)
Silicon Carbide Schottky
Current - Charging
600 V
Programmable Features
9.7A (DC)
Charge Current - Max
1.7 V @ 1.7 A
Battery Pack Voltage
0 ns
Line Regulation
50 µA @ 600 V
Load Regulation
100pF @ 0V, 1MHz
Shielding
5,000
Features
C3D1P7060QCT,C3D1P7060QDKR,C3D1P7060QTR
Material Flammability Rating
Series
Z-Rec®
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Obsolete
Contact Size
Surface Mount
Mounting Type
10-PowerTQFN
Mounting Feature
10-Power QFN (3.3x3.3)
Shell Material
RoHS Compliant
Shell Finish
3 (168 Hours)
Ingress Protection
EAR99
Standards
-55°C ~ 160°C