CAB760M12HM3 Wolfspeed
Артикул
CAB760M12HM3
Бренд
Wolfspeed
Описание
1.2 KV, 760A HIGH PERFORMANCE SI, Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 1200V (1.2kV) 1015A (Tc) - Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/CAB760M12HM3.jpg
Supplier Device Package
Module
Power - Max
FET Type
2 N-Channel (Half Bridge)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
1015A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.73mOhm @ 760A, 15V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.6V @ 280mA
FET Feature
Silicon Carbide (SiC)
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
2724nC @ 15V
Package / Case
Module
Standard Package
1
Other Names
1697-CAB760M12HM3,-3312-CAB760M12HM3
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Box
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Chassis Mount
Base Product Number
CAB760
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
79.4nF @ 800V