CAS325M12HM2 Wolfspeed
Артикул
CAS325M12HM2
Описание
MOSFET 2N-CH 1200V 444A MODULE, Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 1200V (1.2kV) 444A (Tc) 3000W Module
Image
files/CAS325M12HM2.jpg
Resistance in Ohms @ 25°C
3000W
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
444A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.3mOhm @ 400A, 20V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 105mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
1127nC @ 20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
19.5nF @ 1000V
Shielding
1
Material Flammability Rating
Ingress Protection
EAR99
Series
Z-REC™
Package
Bulk
Part Status
Obsolete
Shell Size, MIL
175°C (TJ)