CAS300M12BM2 Wolfspeed
Артикул
CAS300M12BM2
Описание
MOSFET 2N-CH 1200V 404A MODULE, Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 1200V (1.2kV) 423A (Tc) 1660W Chassis Mount Module
Image
files/CAS300M12BM2.jpg
Shielding
1
Note
CAS300
Resistance in Ohms @ 25°C
1660W
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
423A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
5.7mOhm @ 300A, 20V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.3V @ 15mA (Typ)
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
1025nC @ 20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
19.5nF @ 800V
Features
CAS300M12BM2-ND,1697-CAS300M12BM2,-3312-CAS300M12BM2
Material Flammability Rating
Series
Z-FET™
Package
Bulk
Part Status
Active
Shell Size, MIL
150°C (TJ)