CCS050M12CM2 Wolfspeed
Артикул
CCS050M12CM2
Бренд
Wolfspeed
Описание
MOSFET 6N-CH 1200V 87A MODULE, Mosfet Array 6 N-Channel (3-Phase Bridge) 1200V (1.2kV) 87A (Tc) 337W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/CCS050M12CM2.jpg
Note
CCS050
Resistance in Ohms @ 25°C
337W
FET Type
6 N-Channel (3-Phase Bridge)
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
87A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
34mOhm @ 50A, 20V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.3V @ 2.5mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
180nC @ 20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2.810nF @ 800V
Shielding
1
Material Flammability Rating
Ingress Protection
EAR99
Series
Z-FET™ Z-Rec™
Package
Bulk
Part Status
Not For New Designs
Shell Size, MIL
150°C (TJ)