P51-200-A-A-I36-20MA-000-000 Amphenol
Артикул
P51-200-A-A-I36-20MA-000-000
Бренд
Amphenol
Описание
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 4-20MA,
Цена
Теги
Series
MediaSensor™
Output
4 mA ~ 20 mA
Voltage - Supply
8V ~ 30V
Features
Amplified Output, Temperature Compensated
Termination Style
Cable 3'
California Prop 65
Warning Information
Accuracy
±0.5%
Pressure Type
Absolute
Operating Pressure
200PSI (1378.95kPa)
Port Size
Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style
Threaded
Supplier Device Package
Package / Case
Cylinder
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C