PS6KV55-103A3030 Amphenol
Артикул
PS6KV55-103A3030
Бренд
Amphenol
Описание
POT 10K OHM LINEAR, 10 kOhms 0.1W, 1/10W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
Цена
Теги
Image
files/PS6KV55-103A3030.jpg
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±1500ppm/°C
Size / Dimension
Round - 0.248" Dia x 0.173" H (6.30mm x 4.40mm)
Base Product Number
PS6KV55
REACH Status
REACH Unaffected
Other Names
1993-1056-1,PS6KV55-103A3030----------,1993-1056-6,1993-1056-2,PS6KV55-51717
Termination Style
J Lead
Number of Turns
1
Adjustment Type
Top Adjustment
Tolerance
±30%
Resistance
10 kOhms