PT15NV15-103A2020 Amphenol
Артикул
PT15NV15-103A2020
Описание
15 MM CARBON POTENTIOMETER, 10 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
Цена
Теги
Series
PT15
Adjustment Type
Top Adjustment
Resistance
10 kOhms
REACH Status
REACH info available upon request
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W