PT10LV05-103A2020-PF-S Amphenol
Артикул
PT10LV05-103A2020-PF-S
Описание
POT 10K OHM LINEAR, 10 kOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
Image
files/PT10LV05-103A2020-PF-S.jpg
Power (Watts)
0.15W
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Size / Dimension
Round - 0.406" Dia x 0.236" H (10.30mm x 6.00mm)
Base Product Number
PT10LV05
Other Names
PT10LV05-24938,PT10LV05-103A2020--------------PF-S,1993-1076
Adjustment Type
Top Adjustment
Tolerance
±20%
Resistance
10 kOhms